Gazeta Hasselandzka, Piotr de Zaym, 21.10.2019 r. o 19:08
Oświadczenie Związku b. Pracowników OPM

miD6S54g.jpg

Związek b. Pracowników OPM z zadowoleniem przyjmuje wsparcie finansowe ze strony Księcia Sarmacji. Uważamy, iż jest to wystarczający powód do zaniechania z naszej strony jakichkolwiek roszczeń pod adresem Sarmacji. Będziemy w pełni usatysfakcjonowani, jeśli Księstwo Sarmacji odda pod nasz zarząd ośrodek wypoczynkowy dla byłych pracowników OPM.
Niestety, z ubolewaniem stwierdzamy wrogie wobec b. pracowników OPM stanowisko Królestwa Dreamlandu. Związek b. Pracowników OPM żąda natychmiastowego zaprzestania przez Dreamland wysuwania jakichkolwiek roszczeń wobec Awary, którą oddał na rzecz OPM. Związek domaga się od Dreamlandu rekompensaty finansowej za niewypłacone przez siebie i przez Królestwo Scholandii wynagrodzenia dla pracowników OPM.
Zapowiadamy nasz stanowczy protest. Będziemy domagać się od Dreamlandu poddania się arbitrażowi w sprawie naszych roszczeń.

***

Przypomnijmy, że Organizacja Polskich Mikronacji została w 2007 r. założona przez Sarmację, Dreamland i Scholandię. OPM nie została nigdy zlikwidowana, po prostu zaprzestała działalności. Jednak jej byli pracownicy są obecni w mikronacjach. Zdaniem ZbP OPM to właśnie oni przejęli prawa własności do dóbr Organizacji. Jedynym reprezentantem pracowników jest Związek.
Związek rozważa przywrócenie części aktywności OPM.

***

Siedziba OPM mieściła się na terenie przekazanym na ten cel przez Królestwo Scholandii i Księstwo Sarmacji, na terytorium wyspy Awara. Wyspa ta podzielona jest między te dwa państwa, które wspólnie zaproponowały wydzielenie terenu dla Organizacji. Ostatecznie propozycja ta wygrała głosowanie, w którym rywalizowała m.in. z ziemiami niczyimi w Wirtuazji (propozycja Dreamlandu) oraz z ziemiami dawnej Pięciopolski. Ostatecznie teren ten trafił w ręce Organizacji na mocy umów podpisanych przez Organizację z osobno obydwoma donatorami.

1WNnkMXS.png

Siedziba składała się z kompleksu kilku budynków, z których największy nosił miano Gmachu Narodów i mieścił w sobie niemal całość urzędów i instytucji Organizacji - wyjątkiem są tylko: Akademia Dyplomatyczna, położona w osobnym budynku w pobliżu Gmachu, oraz biblioteka Organizacji - mieszcząca się w Elderlandzkim mieście CroTown. Co się z nią dzieje - nie wiadomo.
Około połowę terenu otrzymanego od Scholandii i Sarmacji obejmowały tereny rekreacyjne - konkretnie Park im. Krzysztofa Parkoły, wewnątrz którego znajdował się staw im. Jana Hidema Mauscha. Było to uhonorowanie dwóch założycieli Forum Polskich Mikronacji - prekursora Organizacji.
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
5 906,00 lt
Ten artykuł lubią: Gustaw Fryderyk von Hippogriff, Piotr III Łukasz, Helwetyk Romański, Andronik, Marceli z Ossolińskich Bordoński, Filip I Gryf, Taddeo von Hippogriff-Piccolomini, Joahim von Ribertrop von Sarm, Laurẽt Gedeon I, Severin von Verwaltung, Grzegorz von Hippogriff-Czartoryski.
Komentarze
Santiago Vilarte von Hippogriff
Jeśli tak, to czemu nie mielibyśmy zorganizować razem ze Związkiem jakiegoś wydarzenia na Awarze? Nawet drobnego, typu symboliczne podpisanie właśnie tam umowy o przekazaniu jakiegoś ośrodka.
Odpowiedz Permalink
Joahim von Ribertrop von Sarm
Fajnie by było, gdyby OPM wznowił działalność.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Ad 1 - z chęcią!
Ad 2 - na to nie ma szans. Ale ja już kilkakrotnie składałem propozycję minimum - przywrócenia Trybunału Arbitrażowego, nie jako TA OPM, a TA Mikronacji. I taką propozycję przedstawię wkrótce.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.