Gazeta Hasselandzka, Piotr de Zaym, 17.10.2019 r. o 09:15
Moje propozycje wyborcze

Ponieważ po namyśle zdecydowałem się kandydować do Sejmu, przedstawiam kilka swoich propozycji wyborczych. Nie nazywam tego programem - bo program jest czymś kompleksowym. Chciałbym mieć kompleksowy pomysł na Sarmację - ale go nie mam. Choć pewno by się przydał...

Podstawowa kwestia - to załatwienie sprawy zastępowania urzędników. W Hasselandzie przyjęliśmy system wertykalny. Jak ktoś ma zastępcę - to zastępuje go zastępca. Jak zastępcy nie ma - to zwierzchnik lub zwierzchnik zwierzchnika. Jeśli nie ma Lorda Szambelana, czyli najważniejszego urzędnika w Królestwie, jest ściśle rozpisane kto i jak ma go zastąpić. W Sarmacji mamy z tym dziwne problemy. Będę też proponował powołanie czegoś, co w dyskusji w Hasselandzie określiłem mianem "rady starszych" - instytucji, która działałaby w razie jakiegoś niespodziewanego paraliżu, zniknięcia Księcia czy w podobnych sytuacjach.
Drugą jest jakieś poprawienie systemu wyborczego. "Jakieś" - bo na razie zastanawiam się, jakie, by wybory były sprawiedliwe i ciekawe. Sprawiedliwe - czyli by ci, co coś dla Sarmacji robią, mieli większy na nie wpływ - a zarazem by spróbować jakoś uatrakcyjnić proces wyborczy. Polityka w Sarmacji zwiędła, a może można by ją ożywić...
I trzecia - to sprawa promocji. Tak, wiem, to zupełnie beznadziejne. W historii Sarmacji mieliśmy kilka sukcesów promocyjnych - oraz cale pasmo porażek. Może jednak trzeba się poważnie zastanowić, co robić, ze świadomością, że libertów na realne złotówki nie wymienimy. Będę proponował przywrócenie Rady Promocji Księstwa Sarmacji i zastanowienie się, co robić - zwłaszcza na Facebooku i Twitterze, a może Instagramie i gdzie indziej.
To są moje trzy propozycje. Jeśli wydadzą się Wam ciekawe - poprzyjcie mnie w głosowaniu!
Dotacje
0,00 lt
Nikt jeszcze nie zasponsorował tego artykułu.
Serduszka
3 974,00 lt
Ten artykuł lubią: Helwetyk Romański, Filip I Gryf, Joahim von Ribertrop von Sarm, Laurẽt Gedeon I, Santiago Vilarte von Hippogriff, Piotr vel Bocian, Adam Jerzy Piastowski.
Komentarze
Helwetyk Romański
Cytuję:
Będę też proponował powołanie czegoś, co w dyskusji w Hasselandzie określiłem mianem "rady starszych" - instytucji, która działałaby w razie jakiegoś niespodziewanego paraliżu, zniknięcia Księcia czy w podobnych sytuacjach.
Do czasu znakomitych reform takie uprawnienia posiadał Trybunał Koronny. Co do zasady, pełna zgoda — obecne przepisy o zastępowaniu funkcjonariuszy są, zwyczajnie, niewystarczające i nazbyt „ukryte”.
Odpowiedz Permalink
Piotr de Zaym
Jeśli zostanę wybrany - przedstawię stosowny projekt. Jeśli wybrany nie zostanę - pewno też :)
Odpowiedz Permalink
Filip I Gryf
Powodzenia dla Diuka. ;-)
Odpowiedz Permalink
Santiago Vilarte von Hippogriff
Ayve Hasseland:)

Na fb to sprawa beznadziejna: ludzie nie będą klikać polubień, bo nie chcą wiązać życia prywatnego ze swoim sarmackim aliasem (poza jednostkami). Fb może służyć jako informator, ale trudno o coś większego.
Odpowiedz Permalink

Musisz się zalogować, by móc dodawać komentarze.