Piotr II Grzegorz
Komentarze
. Wando. Aktywność. Trzy. Kropka.
Dla nabicia aktywności, walę komentarz, czytam nowości, bez złości, proszę waszmości. 1 dzień to pościg
Bardzo dobry program gospodarczy!
Przeczytałem od deski do deski. Przepad po latach jest aktualnym tematem. Zresztą ci sami autorzy dokonali ponownego przepadu po mojej abdykacji. Bez trwałości własności, ta utraciła w ogóle znaczenie.
@FelixPolon z tym plakatem to bym uważał, bo średnio pasuje do systemu stv
Zagłosowałem. W dość wysokiej preferencji.
A królowie w iii królestwie?
Cytuję:
A ja zadam pytanie z innej beczki. Co chcieliby państwo robić z libertem?

Nawet pytać nie trzeba. To już działało! A że libert miał znaczenie w systemie to i pozasystemowo służył jako wynagrodzenie za usługi. Czasem całkiem realne. Jak np. przygotowanie grafiki, tekstu, etc.
@SantiVilarte z całym szacunkiem, ale cały ten system podatkowy trzeba zaorać i zasypać solą, a jego twórców do dołu, a dół wapnem.
Dodam, że zw było jednak pisane trochę ad hoc i nie było jakoś dobrze zbilansowane. Da się zrobić to lepiej. Bez tego mitu, o którym pisze @kaxiu
Więc niby presja inflacyjna była w zw. Ale nie jakaś wielka. Za liberty dało się sporo kupić, w tym usługi realne, a dochodziło także do nielegalnych transakcji, ale dochodziły takie słuchy - kupowania libertów za złotówki.

A teraz? Co z tego, że jest stała podaż pieniądza, skoro nie można za niego kupić nic, poza znaczkami.

Kiedy zatem była większa inflacja? W ZW czy w obecnym systemie?
Dodam, że złota wolność stała na dodruku i zżeraniu libertów. Robiłem statystyki - i mimo tego, że one się brały z powietrza i znikały do powietrza w systemie - łączna ilość pieniądza wzrosła z 16 do 20 milionów przez cały okres trwania zw
Cytuję:
Żeby ukraść nam 100% majątku, rząd potrzebuje natomiast tylko roku!

Tam jest klasyczny przykład półrozpadu. Więc do 100% nigdy nie dojdzie.
@joahimvonribertrop sam poszedł; za panowania michała feliksa wrzało ma linii RSiT - Sarmacja. Byłem regentem. Prowadziłem negocjacje, w celu zapewnienia niepodległości ALE z koroną należącą do Michała Felika i każdego jego następcy. (model kanadyjski). Rozmowy szły nawet znośnie. Ostatecznie wracający na tron Michał Feliks zdecydował się na wariant pełnej niepodległości. Problemów Sarmacja nie stwarzała, bo de iure RSiT nie miał prawa do secesji.
... a teraz jest dobry pretekst.
To nie chodzi o piksele. Akutat Sclavinia na Sarmacji może utrudniać w przyszłości na przykład reformę gospodarczą. Gdybym ktoś tworzył system i chciał go umieścić na wyspie, to brak wewnętrznych granic byłby dużą zaletą.
Fajnie by było, gdyby ziemie trizondalskie przejęła Sclavinia, przez co mogłaby być sytuacja w której ziemie starosarmackie obejmowałyby całą wyspę. Jeżeli byłaby taka wola samorządu sclavińskiego.
Skłonił mnie ten artykuł do poszperania w archiwum. Poczytania starych numerów. Gdzie są te najpierwsze?
@Helwetyk no i cycki. Szanuję.
Jak to nie miały? W zeszłym roku chciałem sobie kupić scholandische motoren werke i helikopter a kupiłem tylko SMW i udział w awinetce w tajmszeringu. Helloł!
Ja krótko - mi też bliżej narracyjnie do monarchii, ba realowo jest - przy założeniu elementów ustroju mieszanego - monarchistą. Ja tylko twierdzę, że to kwestia dalszego rzędu. Czy zmiana prezydenta Bokassy na cesarza Bokassę miało znaczenie? Czy może realna różnica jest między związkową republiką helwecką a Afryką Środkową i jej stopniem rozwoju?
@AdekJozef po prostu się nie znamy, może warto to zmienić
Nie wiem, czy wypada sercować wywiad z samym sobą, ale dam serce w podziękowaniu dla redaktora prowadzącego.
Magdalenka, gdy popije, robi laskę, gdzie byle!